„Kriptovaliutos Bitcoin Cash“ – jaunesnis ir geresnis Bitkoino brolis

Šiuo metu „Bitcoin“ yra brangiausia kriptovaliuta rinkoje, o jos vystymosi ir kainos istorija rodo, kad investuoti į virtualias monetas gali pasirodyti labai efektyvu. Tačiau BTC vis dar remiasi pasenusiomis technologijomis, dėl kurių atsirado poreikis keistis. Pakeitimai virto nauja kriptovaliuta – „Bitcoin Cash“.

Skilimas BTC šeimoje                    

„Bitcoin Cash“ arba trumpiau – BCH, buvo sukurtas 2017 m. rugpjūčio mėn., suskaidžius pagrindinę kriptovaliutų grandinę. Šis padalijimas atsirado dėl BTC bendruomenės nesutarimų dėl Bitkoino ateities. Tačiau… pradėkime nuo pradžių.

Pirmosios BTC sėkmės parodė pasauliui, kad kriptovaliutos gali tapti investicijų rinkos ateitimi, nauja finansų šaka ir modernia mokėjimo forma. „Bitcoin“ gali būti milžiniškų pokyčių rinkoje pranašas, tačiau jį ribojo pasenusi technologija, kurią naudojo. Todėl pradėta tobulinti BTC.

Naujasis „Bitcoin“ turėjo veikti kaip modernizuota senosios kriptovaliutos versija, pritaikyta šiuolaikiniams reikalavimams. Tai turėjo sumažinti pervedimų kainą ir turėti didesnį operacijų mastelį. Tačiau dėl visų šių pokyčių senasis „Bitcoin“ gali būti pakeistas nauju, ir tai gali turėti įtakos jo vertei. Dauguma investuotojų, akcininkų ir vartotojų negalėjo sutikti su tokiu sprendimu. Todėl „Bitcoin“ šeimoje įvyko skilimas. Viena grupė toliau stebėjo klasikinio BTC vertę, o kita nusprendė sukurti naują kriptovaliutą – „Bitcoin Cash“.

Senas pavadinimas – nauja technologija

„Bitcoin Cash“ technologijos kūrėjai ėmėsi klasikinių ir modernių sprendimų, o tai reiškia, kad BCH naudoja „blockchain“ technologiją, tačiau su didesniu blokų dydžiu nuo 1 MB iki 32 MB. Padidinus blokų skaičių, BCH leidžia Jums atlikti daugiau operacijų ir sumažinti jų išlaidas, todėl jį naudoti yra greičiau ir pigiau.

Kita naujovė yra tai, kad BCH kodų bazė naudoja skriptų sistemą operacijose ir protokolą, leidžiantį sukurti Colored coins monetas, skirtas supaprastinti pažangias sutartis ir atlikti automatines funkcijas. Dėl tokių elementų BCH tampa ne tik kriptovaliuta, bet ir atsiskaitymo platforma, kuria pradeda naudotis tarptautinės korporacijos.

Todėl BCH ir BTC yra broliai, tačiau tik vardais. Taip yra todėl, kad tarp kriptovaliutų yra daug skirtumų, o vienas svarbiausių yra pralaidumas. Originalus BTC leidžia atlikti tik 7-15 operacijų per sekundę, o kai tinklas yra labai apkrautas, jo pralaidumas sumažėja. Tačiau BCH atveju kriptovaliuta neturi problemų didinant pralaidumą, o tai reiškia, kad ji gali atlikti beveik aštuonis kartus daugiau pervedimų per sekundę, nesijaudinant dėl staigaus našumo sumažėjimo.

Bitcoin vs Bitcoin Cash – kainų mušimas?

„Bitcoin Cash“ kriptografinėje biržoje debiutavo 2017 m. antroje pusėje. Vieneto kursas siekė apie 70 USD. Didžiulis susidomėjimas kriptovaliuta leido labai greitai padidinti kursą, o metų pabaigoje jis pasiekė virš 30 000 USD už vienetą. Tai buvo didžiausias BCH rodiklis per visą istoriją. Deja, 2018 metų pradžioje jo vertė ėmė pamažu mažėti, kurią lėmė pokyčiai rinkoje ir vadinamoji Kripto-žiema.

Visus 2019 metus kriptovaliuta išlaikė stabilią vertę, todėl vertė pamažu, bet reguliariai šoktelėjo nuo 200 iki 400 USD už vienetą. Tai pavertė BCH viena stabiliausių kriptovaliutų rinkoje. Kripto-žiemos sutema lėmė tolesnius BCH kainų pokyčius, kurių vertė kartais siekė daugiau nei 500 USD už vienetą. Nepaisant sunkios investicijų rinkos ir ekonominės suirutės 2020 m., BCH vis dar buvo viena stabiliausių kriptovaliutų rinkoje. Tai reiškia, kad dėl savo technologijos ir investuotojų pasitikėjimo ji tapo viena iš svarbiausių kriptografinės biržos e-monetų.

Reguliarus investavimas į BCH atsipirko jau 2021 m. pradžioje, kai investuotojai reguliariai padidino kriptovaliutos kainą. Nuo metų pradžios „Bitcoin Cash“ didino savo vertę reguliariai ir atkakliai kopdamas į populiariausių kriptovaliutų viršūnes. Šis įvykis reiškia, kad BCH gali pasirodyti viena iš pelningiausių investicijų ne tik 2021 m.

Related Posts