Kriptovalūtas Bitcoin Cash – jaunākais un labākais Bitcoin brālis

Bitcoin pašlaik ir visdārgākā kriptovalūta tirgū, un tās attīstības un cenas vēsture liecina, ka ieguldījumi virtuālajās monētās var izrādīties ļoti iespaidīgi. Tomēr BTC joprojām paļaujas uz novecojušu tehnoloģiju, kas ir radījusi vajadzību pēc pārmaiņām. Izmaiņas, kas pārtapušas jaunā kriptovalūtā – Bitcoin Cash.

Šķelšanās BTC saimē                     

Bitcoin Cash, saīsināts kā BCH, tika izveidots 2017. gada augustā, sadalot galveno kriptovalūtu ķēdi. Šo šķelšanos izraisīja domstarpības BTC kopienā par Bitcoin nākotni. Tomēr… no sākuma.

BTC pirmie panākumi parādīja pasaulei, ka kriptovalūtas var kļūt par investīciju tirgus nākotni, jaunu finanšu atzaru un mūsdienīgu maksājumu veidu. Bitcoin, iespējams, bija milzīgu tirgus pārmaiņu līderis, bet to ierobežoja novecojusī tehnoloģija, ko tas izmantoja. Tā rezultātā ir sācies darbs pie BTC uzlabošanas.

Bija paredzēts, ka jaunais Bitcoin darbosies kā modernizēta vecās kriptovalūtas versija, kas pielāgota mūsdienu prasībām. Tas bija paredzēts, lai samazinātu pārskaitījumu izmaksas un nodrošinātu lielāku darījumu mērogojamību. Tomēr visas šīs izmaiņas varētu likt veco Bitcoin aizstāt ar jaunu, un tas varētu ietekmēt tā vērtību. Lielākā daļa ieguldītāju, akcionāru un lietotāju nevarēja piekrist šādam risinājumam. Tātad Bitcoin ģimenē bija šķelšanās. Viena grupa turpināja vērot klasiskā BTC vērtību, bet otra nolēma izveidot jaunu kriptovalūtu – Bitcoin Cash.

Vecais nosaukums – jaunā tehnoloģija

Bitcoin Cash tehnoloģijas izstrādātāji ir izvēlējušies klasiskus un modernus risinājumus, kas nozīmē, ka BCH izmanto blokķēdes tehnoloģiju, bet ar lielāku bloka izmēru no 1 MB līdz 32 MB. Palielinot bloku skaitu, BCH dod jums iespēju veikt vairāk darījumu un samazināt to izmaksas, padarot tos ātrākus un lētāk lietojamus.

Vēl viens jauninājums ir skriptēšanas sistēmas BCH koda bāzes izmantošana darījumos un protokolu, kas ļauj izveidot tā saukto Colored coins, kas vienkāršo viedos līgumus un veic automatizētas funkcijas. Šādi elementi padara BCH ne tikai par kriptovalūtu, bet arī klīringa platformu, kuru sāk izvēlēties starptautiskās korporācijas.  

Tāpēc BCH un BTC ir brāļi, bet tikai pēc nosaukuma. Tas ir tāpēc, ka starp kriptovalūtām ir daudz atšķirību, un viena no svarīgākajām ir caurlaidība. Sākotnējais BTC ļauj jums veikt tikai 7-15 darījumus sekundē, un lielākas tīkla slodzes gadījumā tā caurlaidība samazinās. Savukārt BCH gadījumā kriptovalūtai nav problēmu ar caurlaidības palielināšanu, kas tai ļauj veikt gandrīz astoņas reizes vairāk pārskaitījumu sekundē, nebaidoties no pēkšņas veiktspējas samazināšanās.

Bitcoin vs Bitcoin Cash – cenu paaugstinājums?

Bitcoin Cash debitēja kriptovalūtu biržā 2017. gada otrajā pusē ar likmi aptuveni USD 70 par vienību. Milzīgā interese par kriptovalūtu ļoti strauji izraisīja valūtas kursa kāpumu, līdz gada beigās tas sasniedza vairāk nekā 30 tūkstošus. USD par vienību. Tas bija visu laiku augstākais BCH rādītājs. Diemžēl 2018. gada sākumā tā vērtība sāka lēnām samazināties, ko izraisīja izmaiņas tirgū un t.s. Kripto-ziema.

Visā 2019. gadā kriptovalūta saglabāja stabilu vērtību, veicot nelielus, bet regulārus vērtības lēcienus no $ 200 līdz $ 400 par vienību. Pateicoties tam, BCH bija viena no stabilākajām kriptovalūtām tirgū.  Kripto-ziemas krēsla izraisīja turpmākas izmaiņas BCH cenās, kas brīžiem sasniedza vairāk nekā 500 ASV dolārus par vienību. Neskatoties uz grūtu situāciju investīciju tirgū un ekonomikas grūtībām 2020. gadā, BCH joprojām bija viena no stabilākajām kriptovalūtām tirgū.  Tas nozīmē, ka pateicoties savai tehnoloģijai un investoru uzticībai, tā kļuva par vienu no svarīgākajām e-monētām kripto-biržā. 

Regulāra tirdzniecība BCH nesusi labumu jau 2021. gada sākumā, kad investori pamanīja kriptovalūtas cenas pieaugumu. Kopš gada sākuma Bitcoin Cash ir palielinājusi savu vērtību, regulāri un neatlaidīgi uzkāpjot populārāko kriptovalūtu topā. Šī attīstība nozīmē, ka BCH var izrādīties viena no visizdevīgākajām investīcijām ne tikai 2021. gadā.      

Related Posts