Kryptoměny Bitcoin Cash – mladší a lepší bratr Bitcoinu

Bitcoin je v současnosti nejdražší kryptoměna na trhu a historie jeho vývoje a ceny ukazují, že investice do virtuálních mincí se může ukázat jako velmi efektivní. BTC se však stále spoléhá na zastaralou technologii, což vyvolalo potřebu změn. Změn, které se převedly na novou kryptoměnu – Bitcoin Cash.

Rozdělení v rodině BTC                 

Bitcoin Cash, ve zkratce BCH, byl založen v srpnu 2017 v důsledku rozdělení hlavního řetězce kryptoměny. Toto rozdělení vzniklo v důsledku neshod v komunitě BTC o budoucnosti bitcoinu. Avšak … od začátku.

První úspěchy BTC ukázali světu, že kryptoměny se mohou stát budoucností investičního trhu, novým odvětvím financí a moderní formou plateb. Bitcoin mohl být předzvěstí obrovských změn na trhu, byl však omezen zastaralou technologií, kterou používal. V souvislosti s tím se začaly práce na zlepšování BTC.

Nový Bitcoin měl fungovat jako modernizovaná verze staré kryptoměny přizpůsobena moderním požadavkům. Mělo to snížit náklady na převody a dosáhnout větší škálovatelnost transakcí. Všechny tyto změny však mohly vyústit do výměny starého bitcoinu za nový, což by mohlo ovlivnit jeho hodnotu. Většina investorů, akcionářů a uživatele nemohla souhlasit s takovým řešením. Proto došlo k rozkolu v bitcoinovej rodině. Jedna skupina nadále dohlížela na hodnotu klasického BTC, zatímco druhá se rozhodla pro vytvoření nové kryptoměny – Bitcoin Cash.

Starý název – nová technologie

Tvůrci technologie Bitcoin Cash se přiklonili ke klasickým i moderním řešením, což znamená, že BCH využívá technologii blockchain, ale s větší velikostí bloku od 1 MB do 32 MB. Zvyšování počtu bloků znamená, že BCH dává možnost uskutečňovat větší množství transakcí a minimalizovat jejich náklady, díky čemuž je rychlejší a pro použití levnější.

Další inovací je použití skriptového systému v transakcích a protokolu na základě kódů BCH, který umožňuje vytvářet tzv. Barevné mince na zjednodušení inteligentních kontraktů a provádění automatizovaných funkcí. Takové prvky dělají z BCH nejen kryptoměnu, ale i zúčtovací platformu, kterou začínají využívat mezinárodní korporace.

BCH a BTC jsou tedy bratři, ale pouze podle jména. Je to proto, že mezi kryptoměnami existuje opravdu mnoho rozdílů a jednou z nejdůležitějších je propustnost. Originální BTC umožňuje provádět pouze 7-15 transakcí za sekundu, a když je síť velmi zatížena, jeho propustnost klesá. V případě BCH však kryptoměna se zvyšováním propustnosti nemá problém, což znamená, že dokáže provést téměř osmkrát více převodů za sekundu, bez obav z náhlého poklesu výkonu.

Bitcoin vs Bitcoin Cash – cenové průlomy?

Bitcoin Cash debutoval na burze kryptoměn v druhé polovině roku 2017 s kurzem okolo 70 dolarů za jednotku. Obrovský zájem o kryptoměnu způsobil velmi rychlé zvýšení kurzu a ke konci roku dosáhl hranici 30 000 dolarů za jednotku. Šlo o dosud nejvyšší kurz BCH v historii. Bohužel začátkem roku 2018 začala jeho hodnota pomalu klesat, což bylo způsobeno změnami na trhu a tzv. krypto-zimou.

Během celého roku 2019 si kryptoměna udržovala stabilní hodnotu, vykonávajíc malé, ale pravidelné skoky v hodnotě v rozmezí 200 – 400 dolarů za jednotku. Díky tomu se BCH stala jednou z nejstabilnějších kryptoměn na trhu. Soumrak krypto-zimy vyústil do dalších změn v cenách BCH, jejichž hodnota někdy dosahovala více než 500 dolarů za jednotku. Navzdory těžké situaci na investičním trhu a ekonomickým turbulencím v roce 2020 byla BCH stále jednou z nejstabilnějších kryptoměn na trhu. To znamená, že díky své technologii a důvěře investorů se stala jednou z nejdůležitějších e-mincí na kryptoburze.

Pravidelné investování do BCH se vyplatilo už počátkem roku 2021, kdy investoři zaznamenali pravidelné zvyšování ceny kryptoměny. Od začátku roku zvyšuje Bitcoin Cash svou hodnotu pravidelným a vytrvalým stoupáním na vrchol nejpopulárnějších kryptoměn. Tento vývoj znamená, že BCH se může stát jednou z nejvýnosnějších investic nejen v roce 2021.

Related Posts