Kryptoměny Stellar … moderní pohled na kryptoměny

Svět kryptoměn se neustále vyvíjí, což znamená, že se pravidelně objevuje stále více nových krypto mincí. Většina z nich je založena na klasických řešeních a staré technologii, v důsledku čehož jim investoři nepředpovídají větší úspěch. Existuje však několik kryptoměn, které mohou uživatele a investory ohromit. Jedním z takových řešení je Stellar.

Moderní platforma

Stellar, označená jako XLM, je rozsáhlá platforma založená na veřejné a rozšířené verzi blockchainovej sítě. Cílem platformy je propojit produkty a služby dostupné na celém světě bez nutnosti zprostředkovatele ve formě banky nebo finančních institucí, což znamená úplnou nezávislost při nákupech, převodech, poplatcích a platbách. Tato myšlenka se rychle uchytila zejména mezi mezinárodními podnikateli, společnostmi, byznysmeny a finančníky z celého světa, kteří hledali způsob, jak uskutečnit rychlé a téměř bezplatné převody.

Důležitým prvkem platformy je Stellar Lumens, tedy kryptoměna používaná k provádění plateb. Tato mince má inflační povahu, což znamená, že neobsahuje žádné omezení maximální nabídky, což z ní činí jeden z nejrozsáhlejších systémů kryptoměn dostupných na trhu.

Moderní technologie a velké možnosti

Stellar je kombinací open-source platformy založené na vylepšené verzi blockchainovej sítě s inovativní kryptoměnou Stellar Lumens. Kombinace těchto dvou prvků umožňuje emitovat tokeny, spoléhat se na vlastní systém a především provádět okamžité, rychlé a téměř bezplatné převody v maximálních množstvích. Ale to není všechno.

Stellar, jako kombinace platformy a kryptoměny dává příležitost provádět transakce a budovat trhy založené na všech druzích finančních nástrojů a vydávat jakékoliv aktiva. To znamená, že platforma umožňuje výměnu všech e-mincí, jakož i měn, cenných papírů a komodit, což z ní činí globální investiční platformu, kterou mohou využívat téměř všichni investoři na celém světě.

Je to možné díky pravidelné práci na vývoji systému Stellar, který splnil očekávání investorů a uživatelů a zároveň se stal revoluční zprostředkovatelskou platformou. Velkou roli v úspěchu hraje i kryptoměna Stellar Lumens, která nemá nijak omezenou maximální nabídku, díky čemuž slouží ke krytí provize z transakcí v síti. Díky možnostem platformy a efektivnosti kryptoměny byl Stellar jednou z nejslibnějších elektronických mincí. Dokazuje to i pravidelný vývoj na kryptoburze.

Stellar na kryptoburze – podmaní si trh?

XLM je na kryptoburze k dispozici od roku 2014. Vyvolávací cena kryptoměny byla 0,0012 dolaru za jednotku. Velký zájem o kryptoměnu způsobil, že za necelý rok XLM zvýšil svou hodnotu téměř desetinásobně a dosáhl cenu 0,01 dolaru za jednotku. Od té doby si Stellar udržuje relativně stabilní hodnotu a zároveň upevňuje svou pozici na trhu s kryptoměnami.

První kroky nahoru byly zaznamenány v září 2017, když jednotková cena překročila 0,01 dolaru, a počátkem roku 2018 dokonce dosáhla 1 dolar za jednotku. Bohužel, během krypto-zimy v druhé polovině roku 2018 cena Stellar klesla, stejně jako hodnota mnoha jiných kryptoměn. Hodnota se stabilizovala až začátkem roku 2019 a pohybovala se kolem 0,04 – 0,16 dolaru za jednotku. Krátce po skončení krypto-zimy se Stellar začal znovu vzmáhat a zvyšovat svou hodnotu.

Začátkem roku 2020 se XLM začal opět těšit zájmu investorů, co nejdříve přispělo k vytvoření stabilní pozice a pak k pravidelnému zvyšování jeho hodnoty. Bylo to patrné zejména v druhé polovině roku 2020. Skutečný úspěch však přišel počátkem roku 2021, kdy XLM zaznamenal několik náhlých cenových skoků, přičemž každý pokles způsobil pouze posílení a návrat k vyšší hodnotě.

Stellar je v současnosti jednou z dvaceti nejsilnějších kryptoměn dostupných na trhu. Označuje se jako “třešnička na dortu” a kryptoměna, do které je třeba v roce 2021 investovat. Využitím její pomalého, ale pravidelného vzestupného trendu mají investoři šanci získat silnou a do budoucna odolnou kryptoměnu, která může v blízké budoucnosti dosáhnout závratnou hodnotu.

Related Posts