Kryptomeny Stellar … moderný pohľad na kryptomeny

Svet kryptomien sa neustále vyvíja, čo znamená, že sa pravidelne objavuje čoraz viac nových krypto mincí. Väčšina z nich je založená na klasických riešeniach a starej technológii, v dôsledku čoho im investori nepredpovedajú väčší úspech. Existuje však niekoľko kryptomien, ktoré môžu používateľov a investorov ohromiť. Jedným z takýchto riešení je Stellar.

Moderná platforma

Stellar, označená ako XLM, je rozsiahla platforma založená na verejnej a rozšírenej verzii blockchainovej siete. Cieľom platformy je prepojiť produkty a služby dostupné na celom svete bez potreby sprostredkovateľa vo forme banky alebo finančných inštitúcií, čo znamená úplnú nezávislosť pri nákupoch, prevodoch, poplatkoch a platbách. Táto myšlienka sa rýchlo uchytila ​​najmä medzi medzinárodnými podnikateľmi, spoločnosťami, biznismenmi a finančníkmi z celého sveta, ktorí hľadali spôsob, ako uskutočniť rýchle a takmer bezplatné prevody.

Dôležitým prvkom platformy je Stellar Lumens, teda kryptomena používaná na vykonávanie platieb. Táto minca má inflačnú povahu, čo znamená, že neobsahuje žiadne obmedzenia maximálnej ponuky, čo z nej robí jeden z najrozsiahlejších systémov kryptomien dostupných na trhu.

Moderná technológia a veľké možnosti

Stellar je kombináciou open-source platformy založenej na vylepšenej verzii blockchainovej siete s inovatívnou kryptomenou Stellar Lumens. Kombinácia týchto dvoch prvkov umožňuje emitovať tokeny, spoliehať sa na vlastný systém a predovšetkým vykonávať okamžité, rýchle a takmer bezplatné prevody v maximálnych množstvách. Ale to nie je všetko.

Stellar, ako kombinácia platformy a kryptomeny dáva príležitosť uskutočňovať transakcie a budovať trhy založené na všetkých druhoch finančných nástrojov a vydávať akékoľvek aktíva. To znamená, že platforma umožňuje výmenu všetkých e-mincí, ako aj mien, cenných papierov a komodít, čo z nej robí globálnu investičnú platformu, ktorú môžu využívať takmer všetci investori na celom svete.

Je to možné vďaka pravidelnej práci na vývoji systému Stellar, ktorý splnil očakávania investorov a používateľov a zároveň sa stal revolučnou sprostredkovateľskou platformou. Veľkú rolu v úspechu hrá aj kryptomena Stellar Lumens, ktorá nemá nijako obmedzenú maximálnu ponuku, vďaka čomu slúži na krytie provízie z transakcií v sieti. Vďaka možnostiam platformy a efektívnosti kryptomeny bol Stellar jednou z najsľubnejších elektronických mincí. Dokazuje to aj pravidelný vývoj na kryptoburze.

Stellar na kryptoburze – podmaní si trh?

XLM je na kryptoburze k dispozícii od roku 2014. Vyvolávacia cena kryptomeny bola 0,0012 dolára za jednotku. Veľký záujem o kryptomenu spôsobil, že za necelý rok XLM zvýšil svoju hodnotu takmer desaťnásobne a dosiahol cenu 0,01 dolára za jednotku. Odvtedy si Stellar udržiava relatívne stabilnú hodnotu a zároveň upevňuje svoju pozíciu na trhu s kryptomenami.

Prvé kroky nahor boli zaznamenané v septembri 2017, keď jednotková cena prekročila 0,01 dolára, a začiatkom roka 2018 dokonca dosiahla 1 dolár za jednotku. Bohužiaľ, počas krypto-zimy v druhej polovici roku 2018 cena Stellaru klesla, rovnako ako hodnota mnohých iných kryptomien. Hodnota sa stabilizovala až začiatkom roka 2019 a pohybovala sa okolo 0,04 – 0,16 dolára za jednotku. Krátko po skončení krypto-zimy sa Stellar začal znovu vzmáhať a zvyšovať svoju hodnotu.

Začiatkom roku 2020 sa XLM začal opäť tešiť záujmu investorov, čo najskôr prispelo k vytvoreniu stabilnej pozície a potom k pravidelnému zvyšovaniu jeho hodnoty. Bolo to viditeľné najmä v druhej polovici roku 2020. Skutočný úspech však prišiel začiatkom roku 2021, keď XLM zaznamenal niekoľko náhlych cenových skokov, pričom každý pokles spôsobil iba posilnenie a návrat k vyššej hodnote.

Stellar je v súčasnosti jednou z dvadsiatich najsilnejších kryptomien dostupných na trhu. Označuje sa ako „čerešnička na torte“ a kryptomena, do ktorej treba v roku 2021 investovať. Využitím jej pomalého, ale pravidelného vzostupného trendu majú investori šancu získať silnú a do budúcnosti odolnú kryptomenu, ktorá môže v blízkej budúcnosti dosiahnuť závratnú hodnotu.

Related Posts