Netricoin kod kartı nasıl kullanılır?

Dijital paraya yatırım yapabilmek için dijital parayı nasıl satın alacağınızın yanı sıra nasıl saklayacağınızı da bilmeniz gerekmektedir. Bunun için uygun bir dijital cüzdan seçmeniz gerekmektedir. Piyasada birçok farklı dijital para birimi olduğundan cüzdan seçimi kolay değildir. Bu nedenle birçok kişi dijital para birimlerine yatırım yapma fikrinden vazgeçmektedir. Neyse ki, Netricoin kod kartı adlı, basit ve güvenli bir dijital para muhafaza yöntemi bulunmaktadır.

Cüzdan çevrimiçi mi yoksa çevrimdışı mı olmalı?

Çevrimdışı ve çevrimiçi olmak üzere iki tür elektronik cüzdan bulunmaktadır. Çevrimiçi cüzdan, dijital paraların muhafaza edildiği kişisel hesaplar sunan sanal bir platform üzerinde bulunur. Bu tür bir hesaba giriş yapabilmek için bir kullanıcı adı ve birkaç karakterden oluşan bir şifre gerekmektedir. Dünyanın her yerinden giriş yapma olanağı, bu tür cüzdanın avantajlarından biridir. Giriş yapmak için bir bilgisayar, internet erişimi ve giriş bilgileri yeterlidir. Çevrimdışı cüzdan ise bir flash bellek üzerinde bulunur ve bir kullanıcı adı ve şifre ile açılabilir. Bu tür cüzdanların, muhafaza edilen dijital parayı satmaya karar verinceye kadar kuru ve güvenli bir yerde muhafaza edilmeleri gerekmektedir.

Her iki dijital cüzdan türünün avantajları ve dezavantajları vardır. Çevrimiçi e-cüzdanın ana avantajı kullanım kolaylığı ve hızlı işlem yapma olanağıdır. Dijital para muhafaza etmek için bir ücret ödemenin gerekmesi ve hesaptaki dijital paraların çalınma riskinin bulunması, dezavantajları arasındadır. Çevrimdışı e-cüzdanlar oldukça güvenlidirler ancak pahalıdırlar ve cihazı kaybetme riski bulunmaktadır.

Netricoin’de müşteri hem çevrimiçi hem de çevrimdışı özelliklere sahip bir cüzdan kullanmaktadır.     

Çevrimdışı kodlu güvenli e-cüzdan

Netricoin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı özelliklere sahip bir cüzdan kullanmaktadır. Ürünü satın aldıktan sonra müşteriye belirli bir miktar Stellar ve Bitcoin Cash verilmektedir. Bunlar, sadece müşterinin erişebildiği bir hesaba aktarılmaktadır. Böylece müşteri dijital parasına istediği an erişebilmektedir.

Güvenlikten ise Netricoin erişim kodu kartı sorumludur. Bu, dijital paranın muhafaza edildiği cüzdana ait kullanıcı adı ve şifreyi içeren karttır. Kullanıcı adı müşteri tarafından belirlenmektedir. Şifre ise e-cüzdan güvenlik sistemi tarafından oluşturulur ve sadece kod kartı üzerinde kayıt edilir. Bu kart daha sonra emniyet altına alınmış bir paket içerisinde, posta aracılığıyla müşteriye şahsen teslim edilir. Dolayısıyla bu kullanıcı adı ve şifreyi sadece müşteri görecektir.

Erişim kodu kartı çevrimdışıdır yani e-mail ile gönderilmez ve herhangi bir veri tabanında saklanmaz. Böylece müşterinin her türlü saldırı ve dijital para hırsızlığı teşebbüslerinden korunması mümkün olmaktadır. Müşteri, kartı dijital parayı satana kadar kuru ve güvenli bir yerde muhafaza etmekle yükümlüdür.

Kolay erişim ve satış

Dijital paralara uzun vadeli veya kısa vadeli yatırım yapılabilir. Varlığı ne kadar süre boyunca elinizde tutacağınıza ve ne zaman satacağınıza siz karar verirsiniz. Bazı müşteriler satın aldıkları dijital parayı ilk fiyat artışında satmayı tercih etmektedirler. Diğerleri ise dijital parayı satın aldıktan sonra uzun bir süre bekleyerek oldukça yüksek fiyata satmayı yeğlemektedirler.

Bu iki yöntem ile başarıya ulaşmak yatırımcının becerisine, tecrübelerine ve kişisel özelliklerine bağlıdır. Netricoin her iki yöntem için de uygundur. Erişim kodu kartı sayesinde müşteri dijital parasına istediği an erişebilmektedir. Dijital parasını satmaya karar verdiğinde satıcıyla iletişime geçer. Kısa bir teyit sürecinden sonra dijital para satılır ve ücret müşterinin belirteceği bir banka hesabına aktarılır. Aynı şey, dijital paranın müşteriye ait başka bir dijital cüzdana aktarılması durumu için de geçerlidir. Kullanıcı dijital parasını kendi muhafaza etmeye karar verirse satıcıyla iletişime geçmesi, teyit sürecini tamamlaması ve dijital paranın transfer edileceği dijital cüzdan adresini vermesi yeterlidir.

Müşterilerin gereksinimlerine karşılamak adına Netricoin seti sadece eğitim materyalleri sunmaz, aynı zamanda elde edilen dijital paranın kolay bir şekilde muhafaza edilmesi için uygun bir yöntem de sağlar. Hem de e-cüzdan seçimi, hesap açma, kayıt sürecinden geçme gibi uzun süreli işlemler yapmadan ve giriş ile ilgili sorunlar yaşamadan. Bütün bu işlemleri, platformu hazırlayan ve müşteriye erişim sağlayan Netricoin ekibi gerçekleştirmektedir. Netricoin erişim kodu kartı sayesinde müşteri hesabına istediği an girebilir ve içeriğini kontrol edebilir. 

Related Posts