Bitcoin on praegu turu kõige kallim krüptovaluuta ning selle arengu ja hinna ajalugu näitab, et virtuaalsetesse müntidesse investeerimine võib osutuda väga tõhusaks. Kuid BTC tugineb endiselt vananenud tehnoloogial, mis vajab muutusi. Muudatused, mille alusel loodi uus krüptoraha – Bitcoin Cash.

Jaotus BTC perekonnas                

Bitcoin Cash ehk lühidalt BCH loodi 2017. aasta augustis peamise krüptoraha ahela lõhenemise tagajärjel. See jaotus tekkis BTC kogukonna lahkarvamuste tagajärjel Bitcoini tuleviku osas. Aga siiski … alustame algusest.

Esimesed BTC kordaminekud näitasid maailmale, et krüptovaluutadest võib saada investeerimisturu tulevik, uus rahandusharu ja kaasaegne makseviis. Bitcoin võib olla tohutute muutuste ennustaja turul, kuid seda piiras selle kasutatud vananenud tehnoloogia. Seetõttu on alustatud tööd BTC täiustamisega.

Uus Bitcoin pidi toimima vana krüptoraha moderniseeritud versioonina, mis on kohandatud tänapäevastele nõuetele. See pidi vähendama ülekannete maksumust ja et selle tehingute ulatus oleks suurem. Kuid kõik need muudatused oleksid võinud põhjustada vana Bitcoini asendamist uuega ja see võib mõjutada selle väärtust. Enamik investoreid, aktsionäre ja kasutajaid ei saanud sellise lahendusega nõustuda. Seetõttu toimus Bitcoini perekonnas lõhenemine. Üks grupp jälgis jätkuvalt klassikalise BTC väärtust, teine ​​otsustas luua uue krüptoraha – Bitcoin Cash.

Vana nimi – uus tehnoloogia

Bitcoin Cashi loojad on jõudnud klassikaliste ja kaasaegsete lahendusteni, mis tähendab, et BCH kasutab küll blockchain tehnoloogiat, kuid suurema ploki suurusega 1 MB kuni 32 MB. Plokkide arvu suurendades võimaldab BCH teha rohkem tehinguid ja minimeerida nende kulusid, muutes selle kasutamise kiiremaks ja odavamaks.

Teine uuendus on BCH-koodibaasi kasutamine skriptisüsteemi kasutamisel tehingutes ja protokoll, mis võimaldab luua nn. värvilised mündid nutikate lepingute lihtsustamiseks ja automatiseeritud funktsioonide täitmiseks. Sellised elemendid muudavad BCH-st mitte ainult krüptoraha, vaid ka arveldusplatvormi, kuhu rahvusvahelised ettevõtted on hakanud jõudma. 

BCH ja BTC on seetõttu vennad, kuid ainult nimepidi. Seda seetõttu, et krüptovaluutade vahel on palju erinevusi ja üks olulisemaid on ribalaius. Algne BTC võimaldab teha ainult 7-15 tehingut sekundis ja kui võrk on tugevalt koormatud, väheneb selle läbilaskevõime. Kuid BCH puhul pole krüptorahal probleeme suurema läbilaskevõimega, mis tähendab, et see võib sekundis teha peaaegu kaheksa korda rohkem ülekandeid, kartmata jõudluse järsku langust.

Bitcoin vs Bitcoin Cash – hinnavahed?

Bitcoin Cash debüteeris krüptobörsil 2017. aasta teisel poolel, määraga umbes 70 dollarit ühiku kohta. Tohutu huvi krüptoraha vastu pani kursi väga kiiresti tõusma, kuni aasta lõpus ulatus see üle 30 000. USD ühiku kohta. See oli seni kõrgeim BCH määr ajaloos. Paraku hakkas 2018. aasta alguses selle väärtus aeglaselt langema, mille põhjustasid muutused turul ja nn Krüptotalv.

Kogu 2019. aasta säilitas krüptoraha stabiilse väärtuse, tehes väikeseid, kuid korrapäraseid väärtuse hüppeid vahemikus 200–400 USD ühiku kohta. See tegi BCH-st ühe kõige stabiilsema krüptovaluuta turul. Krüptotalve hämaruse tagajärjel muutusid BCH hinnad veelgi, mille väärtus ulatus kohati üle 500 USD ühiku kohta. Vaatamata raskele investeerimisturule ja majanduslikule segadusele aastal 2020 oli BCH endiselt üks stabiilsemaid krüptovaluutasid turul. See tähendab, et tänu oma tehnoloogiale ja investorite usaldusele on sellest saanud krüptobörsi üks olulisemaid e-münte.

Regulaarne investeerimine BCH-sse tasus end ära juba 2021. aasta alguses, kui investorid nägid krüptoraha regulaarset tõusu. Alates aasta algusest on Bitcoin Cash oma väärtust suurendanud, ronides regulaarselt ja visalt kõige populaarsemate krüptovaluutade tippu. See areng tähendab, et BCH võib osutuda üheks kõige kasumlikumaks investeeringuks mitte ainult 2021. aastal.