Netricoin … müşterilerimizin görüşlerini inceliyoruz

Her geçen gün daha az kişi vadeli veya vadesiz mevduat hesaplarına para yatırarak geleceğe yatırım yapmaktadır. Gelecekte yüksek kazanç getirmesi muhtemel yatırım araçları git gide popülerlik kazanmaktadır. Yatırım macerasına nasıl başlamalı ve başlangıç için hangi ürünü seçmeli?

Dijital paraya yatırım

Kripto paralar yatırımcılar arasında oldukça popülerdir. Paranızı dijital paralara akıllıca yatırdığınızda görece kısa bir süre içerisinde büyük karlar elde etmeniz mümkündür. Satın almadan önce dijital para birimleri ile ilgili olarak bilmeniz gereken şeyler nelerdir?

Spekülatif bir yatırım aracı olduğundan dijital paraya yatırımda uygulanan en basit strateji “ucuza al pahalıya sat” olarak bilinir. Dolayısıyla yatırımcılar fiyat düştüğünde ve düzeltme hareketleri sırasında dijital para satın alırlar. Ancak bu görüldüğü kadar kolay değildir. Başarılı bir yatırımcı olabilmek için kripto paraların grafiklerini analiz etmeyi bilmek, orta, kısa ve uzun vadeli hareketleri ve geçmiş trendlerini incelemek gerekmektedir.

Ancak bu, yatırımcıların uyguladığı tek strateji değildir. Bazıları, kripto parayı fiyatı geçmiş verilere göre hesaplanan ortalama değerin altına indiğinde satın almayı yeğlerler. Birçok profesyonel sitede “hareketli ortalamalar” tabloları bulunmaktadır. Bunlar yatırımcıların kripto parayı satın almak ve satmak için en iyi değerlerin neler olduğunu belirlemede yardımcıdır.

Her strateji herkese uygun değildir. Yatırım yaparken mali durumunuzu, risk toleransınızı, vergi mükellefiyetini ve dijital paralara duyulan ilginin nedenini göz önünde bulundurmalısınız. Kripto paraların teknolojik açıdan da büyük bir potansiyele sahip oldukları unutulmamalıdır. Ancak, bunların yönetimi için yatırım bilgilerine ihtiyaç vardır.

Bir değil birden fazla? Çeşitlendirmenin önemi

Çok az yatırımcı bütün sermayesini tek bir kripto paraya yatırır. Şu anda binlerce dijital para birimi bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda böyle bir stratejinin akıllıca olmadığı görülür. Dijital paraya yatırımın riskini azaltmak için uygulanan popüler yöntemlerden biri, sermayenin birden fazla araca yatırılmasıdır.

Portföy çeşitlendirmesi, yatırımı farklı varlıklara bölüştürmek suretiyle uygulanan bir risk yönetimi stratejisidir. Çeşitlendirilmiş portföyde farklı tür varlıklar ve yatırım araçları bulunmaktadır. Böylece tek bir varlıktan kaynaklanan riske maruz kalma olasılığı azaltılmaktadır. Uzmanlara göre, farklı tür varlıklardan oluşan bir portföyün uzun vadede ortalama olarak kar getirme olasılığı daha yüksek olacaktır.

Çeşitlendirme nasıl çalışır anlayabilmek için varlıkların fiyatlarını çeşitli faktörlerin etkilediği bilinmelidir. Bunlar ekonomik, hukuki, toplumsal ve teknolojik faktörlerdir. Varlığın türüne bağlı olarak bu etkiler olumlu veya olumsuz olabilirler. Aynı olay bir dijital paranın fiyatının artmasına, diğerinin fiyatının ise azalmasına neden olabilir. Çeşitlendirme ile bu olayların sonuçlarının minimize edilmeleri amaçlanmaktadır. Portföydeki bazı varlıkları getirdiği kazanç, diğerlerinin getirdiği zararı karşılamaktadır.

Araştırmalar ve matematik modellere göre, çeşitlendirilmiş bir portföy, en karlı risk seviyesine ulaşabilmek için elzemdir. 

Stellar ve Bitcoin Cash – geleceği parlak dijital para birimleri?

Portföy çeşitlendirmesine, uygun dijital paraların seçilmesi ile başlanmalıdır. Şu anda piyasada birçok ilgi çekici ürün bulunmaktadır. Stellar ve Bitcoin Cash bunlardan ikisidir.  

Stellar, finans kuruluşlarını bir araya getirmek suretiyle uluslararası para transferi ücretlerini radikal bir şekilde azaltmayı amaçlayan bir ödeme teknolojisidir.  

Stellar, dağıtılmış bir hesap defterini içeren merkezi olmayan sunucular ağından oluşmaktadır. Bu hesap defteri her düğümde 2 – 5 saniyede bir güncellenmektedir. Stellar ağındaki her düğüm kendine bir grup “güvenilir” düğüm seçer. Herhangi bir işlem bu gruptaki düğümlerin tamamı tarafından işlendiğinde teyit edilmiş sayılır. Oldukça hızlı olan Stellar’ın saniyede 1000 ağ işlemi yaptığı söylenmektedir. Stellar tokenleri (ağ tarafından oluşturulan sanal paralar) bu nedenle geleceği parlak ve yatırımcısı için oldukça karlı bir yatırım aracı olarak görülmektedir.

Bitcoin’in küçük kardeşi Bitcoin Cash’ın ana avantajları düşük fiyatı ve işlem hızıdır. İşlemlerin orijinal Bitcoin’e kıyasla daha hızlı olmalarının sebebi, Bitcoin Cash teknolojisinin daha iyi ölçeklenebilir olmasıdır. Dolayısıyla, blok zincirinde aynı anda işlem yapabilen kişi sayısı daha fazladır. Dahası, Bcash programcıları, blok zincirinin ölçeklenebilirliğini artıran çözümler üretmek suretiyle geleceğe yatırım yapmakta ve hızlı bir fiyat artışının önünü açmaktadırlar.

Netricoin nasıl çalışır?

Netricoin seti, dijital paraya yatırım ve yatırım portföyü çeşitlendirmesi ile ilgili eğitimler, webinarlar, e-kitaplar ve eğitim materyalleri içermektedir. Başlangıç seviye kişilere yönelik olan eğitim materyalleri, dijital paralar ve yatırım ile ilgili bilgiler içermektedirler. 

Ancak Netricoin seti diğer yatırım kurslarından oldukça farklıdır. Setle birlikte 50:50 oranında ücretsiz olarak verilen Stellar ve Bitcoin Cash dijital paralarıdır. Hediye olarak iki farklı dijital paranın verilmesinin amacı, kurs ve webinar katılımcılarının varlıklarını çeşitlendirmelerini sağlamak ve onları yeni teknolojilere yatırım yapmaya teşvik etmektir. Söz konusu ücretsiz dijital paralar, aracı bir kuruluşu sağladığı özel bir hesapta muhafaza edilmektedir. Böylece başlangıç seviye kişilerin yapmaları muhtemel hatalar ya da hırsızlık olayları önlenmektedir.

Netricoin – eğitim

Netricoin seti ile eğitim serüveninize başlamak için satıcıyla iletişim formu aracılığıyla iletişime geçilmeli ve telefon görüşmesi randevusu alınmalıdır. Telefon görüşmesi sırasında kişiselleştirilmiş bir ticari teklif sunulacak ve ürünle ilgili bilgiler verilecektir. Potansiyel yatırımcı, seti almaya karar verdiğinde, kendisine e-mail aracılığıyla gönderilen eğitim materyallerine erişim, webinarlara kaydolma ve dijital paranın değerini takip etme hakkı kazanmaktadır.

O andan itibaren müşteri, dijital paralara yatırım konusundaki bilgilerini telefonu veya bilgisayarı üzerinden güvenli ve profesyonel bir şekilde derinleştirebilecektir. Söz konusu eğitim materyalleri, dijital paraların kolayca satın alınması ve yönetilmesi konusunda temel bilgiler içermelerinin yanı sıra gelecekteki kripto para yatırımları için giriş seviyesi bilgiler vermektedirler.

Netricoin – yatırım

Genel görüşlere göre Netricoin dijital paraların kolay ve kullanıcı dostu bir şekilde çekilmelerine imkan tanımaktadır. Erişim kodu, kapıda ödemeli olarak posta ile gönderilmektedir. Bu sayede kripto paraların üçüncü şahısların eline geçmesi riski önlenmektedir. Ücretsiz dijital paraya ve eğitim materyallerine erişebilmek için posta gönderisinin teslim alınması gerekmektedir.

Dijital paranın belirli bir yatırım portföyüne aktarılması oldukça kolaydır. Satıcıyla iletişime geçmeniz, kodu ve paranın transfer edileceği cüzdan adresini vermeniz ve işlemin tamamlanmasını beklemeniz yeterlidir. Müşteri hem Stellar’ı hem de Bitcoin Cash’ı istediği an bozdurabilir. Netricoin ile ilgili görüşler nasıldır? Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu ürünün dahiyane bir ürün olduğunu, değerli bilgiler içerdiğini, kripto paranın muhafaza edilmesine yardımcı olduğunu ve her şeyden önemlisi yatırım ve eğitimi bir araya getirdiğini belirtmektedirler.   

Netricoin seti genel olarak başlangıç seviye kişilere yönelik bir üründür. Ürün, özellikle şimdiye kadar hiç çevrimiçi yatırım yapmamış olanlara, hacker saldırılarından korunmak isteyen kişilere ve borsada dijital para ile yapılan işlemlerle ilgili dezavantajlı kanunlara maruz kalmak isteyenlere önerilmektedir. Görece hızlı bir dijital para portföyü çeşitlendirmesine imkan tanıyan ürün aynı zamanda dijital paralara yatırım konusunda profesyonel bir eğitim sağlamaktadır.

Related Posts