Reklama na internetu je teoreticky řízena a měla by splňovat požadavky stanovené příslušnými zákony. Nicméně obtížnost dosažení autora daného textu v kombinaci s množstvím umělých, falešných názorů na weby a fóra však způsobují, že internet stále připomíná svobodnou Ameriku, kde jednotlivé značky dělají vše pro očernění konkurence. Jaké jsou některé příklady nekalých online praktik a jak jim předcházet?

Netricoin… myšlenka sady

Netricoin je sada školicích kurzů, e-booků, webinářů, osnov a učebních pomůcek, určená pro začínající amatéry kryptoměn. Tento produkt představuje způsob, jak zajistit učení, do kterého lze investovat od nuly, a aby teoretické učení bylo doprovázeno praktickým učením, všichni studenti dostávají zdarma tokeny dvou kryptoměn – Bitcoin Cash a Stellar (v poměru 1: 1).

Potenciální zákazníci mohou získat sadu Netricoin, kontaktováním prodávajícího pomocí formuláře na webové stránce. Po nákupu zákazník získá přístup k materiálům zasílaným e-mailem, možnost přihlásit se na webináře a zobrazit hodnotu nahromaděné kryptoměny. Jelikož je do školení přidána kryptoměna zdarma, klient také obdrží kód a přihlášení do speciální kryptoměnové peněženky. Přístupový kód je zasílán tradiční poštou, balíkem na dobírku. Tento postup je zaměřen na minimalizaci pravděpodobnosti zachycení tokenů třetími stranami. Přístup k bezplatné kryptoměně i k materiálům vyžaduje vyzvednutí balíčku obsahujícího další pokyny.

Budoucnost Stellaru a Bitcoin Cashe 

Kryptoměny dodávané do sady jsou Stellar a Bitcoin Cash. Stellar je decentralizovaný platební protokol s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje rychlé přeshraniční transakce mezi jakýmkoli měnovým párem. Stejně jako ostatní kryptoměny funguje pomocí technologie blockchain. Její nativní token (XLM). XLM napájí síť Stellar a všechny její operace, jako ether (ETH), napájí síť Ethereum.

Transakce, které probíhají v síti Stellar, jsou přidávány do sdílené distribuované veřejné knihy, databáze přístupné komukoli na celém světě. Aby Stellar dosáhl konsensu o transakci tak rychle a přesně, používá svou vlastní jedinečnou metodu konsensu.

Metoda konsensu Stellar umožňuje rychlé a levné transakce a každý v síti dosáhne dohody o platnosti transakce během několika sekund. Každý účastník (nazývaný uzel), který pomáhá přidávat transakce Stellar do globální knihy, si vybírá vlastní minisíť dalších důvěryhodných účastníků, se kterými souhlasí. Dokud se tyto minisítě (nazývané částmi kvóra) překrývají, může se celá síť Stellar dohodnout na tom, jaké transakce jsou důležité a lze je velmi rychle přidat do registru.

Bitcoin Cash (BCH) je kryptoměna i platební síť. Byla vytvořena v důsledku hard forku Bitcoinu v prosinci 2017, aby se zvýšil počet transakcí, které bylo možné zpracovávat najednou.

Oficiální web Bitcoin Cash popisuje tuto kryptoměnu jako „peer-to-peer elektronickou hotovost pro internet. Je plně decentralizovaný, bez centrální banky a k provozu nevyžaduje žádné důvěryhodné třetí strany.” Od svého uvedení na trh je Bitcoin Cash jedním z nejúspěšnějších Bitcoinů. Roger Ver, prominentní investor a raný osvojitel Bitcoinu, je zastáncem této mince a popisuje ji jako „skutečný Bitcoin“. Ver byl již v roce 2011 významným zastáncem Bitcoinu jako prostředku podpory ekonomické svobody. Od té doby se přenesl na obsluhu Bitcoin Cash, přičemž upřednostňuje nižší náklady a časy transakcí.

Diverzifikace je klíčem k úspěchu

Diverzifikace je strategie řízení rizik, která kombinuje různé investice v rámci portfolia. Diverzifikované portfolio obsahuje kombinaci různých typů aktiv – v tomto případě Stellar a Bitcoin Cash – a investičních nástrojů k omezení expozice jednomu aktivu nebo riziku. Tato technika vychází z předpokladu, že portfolio vytvořené z různých typů aktiv přinese v průměru vyšší dlouhodobé zisky a sníží riziko vlastnictví jednotlivého aktiva, např. jedné kryptoměny.

Diverzifikace má zmírnit nesystémové rizikové události v portfoliu, takže pozitivní výkonnost některých investic neutralizuje negativní výkonnost ostatních. Výhody diverzifikace existují pouze tehdy, když aktiva nejsou dokonale korelována – to znamená, že reagují na tržní vlivy různými a často opačnými způsoby.

Výzkum a matematické modely ukázaly, že udržování dobře diverzifikovaného portfolia poskytuje nákladově nejefektivnější úroveň snížení rizika.

Netricoin a názory zákazníků

Netricoin má hodnocení zajímavého, inovativního produktu a je doporučený zejména začínajícím investorům.

Viděl jsem sady tohoto typu na zahraničních webech a jsem rád, že tady konečně udělali něco takového.” Sám jsem si Netricoin objednal, jakmile se objevil na trhu a osobně jsem spokojen, úroveň materiálů je slušná, návod k použití jasný. Dříve jsem neinvestoval, teď teprve začínám, ale daří se mi to, hlavně kvůli dobrým základům v podobě kurzu.

– Josef

Moje kamarádka si koupila tyto sady, když byla na mateřské, aby se zbavila monotónnosti. Zeptala jsem se jí na tento produkt a ona věří, že materiály, které obdržela, vyčerpávajícím způsobem pokrývají otázky, které ji zajímají

– David

Dobrý zákaznický servis, jasné pokyny. Spíše méně vhodné pro fanoušky začínající okamžitě na burze a ne pro lidi, kteří si myslí, že Bitcoin je nejlepší kryptoměna.

– Jirii

Z 201 komentářů bylo 172 kladných, což znamená, že Netricoin má mezi zákazníky převážně dobré hodnocení.

Co na to konkurence

Na internetu snadno najdete nejen kladné názory přitažené za vlasy, ale i vymyšlené a negativní komentáře. Hovoříme zde o takzvaném „ústním marketingu“, tedy pověřování specialistů generováním „autentických“ názorů na značku. Dobrý marketér to dokáže tak, že jeho placené prohlášení je k nerozeznání od toho skutečného. To však vyžaduje pracovní zátěž, která je obvykle nepřiměřená rozpočtu kampaně, takže velké procento tohoto druhu názorů je vydáváno hromadně prostřednictvím nespolehlivých účtů na různých fórech nebo platformách.

(zdroj: https://binareoptionenerfahrungen.net/prof-thomas-morty-und-netricoin-erfahrungen-ein-riesiger-betrug)

Prvním portálem, kterého si všimnete, je německý blog související s investováním. Autor obvykle publikuje recenze makléřů, obvykle inzeruje a doporučuje své „sponzory“ v článcích i v reklamách na webu.

V tomto podvodném článku je bohužel velmi obtížné najít nějaké skutečné informace. Mnohokrát se opakuje, že „Netricoin je měna, která neexistuje“, ale produkt Netricoin přece nenabízí kryptoměnu s názvem Netricoin, ale Stellar a Bitcoin Cash.

(zdroj: https://binareoptionenerfahrungen.net/prof-thomas-morty-und-netricoin-erfahrungen-ein-riesiger-betrug/)

Stejný článek se objevil v několika jazycích, mimo jiné ve francouzštině, švédštině nebo češtině a v každém textu se opakují nepravdivé informace o tom, že autory produktu Netricoin je podvod, kteří nabízejí kryptoměnu s názvem sada Netricoin – což není pravda, i na webových stránkách značky Netricoin je jasně uvedeno, že sada obsahuje Stellar a BCH v poměru stran 1: 1. Upřímná chyba nebo úmyslné dezinformace?

Je Netricoin podvod?

Vzhledem k tomu, že autoři negativních článků ani nevědí, co se nabízí jako součást sady Netricoin, je těžké je brát vážně.

Bohužel neexistuje dobrý způsob, jak s těmito typy praktik bojovat. Web sponzorovaný konkurentem článek z vlastní vůle nesundá a právní kroky obvykle trvají příliš dlouho, a i když je nepoctivá značka vyzvána k odstranění obsahu, poškození obrazu stále zůstává. Alternativně můžete kontaktovat majitele serveru, na kterém byla zveřejněna pomluva, ale ten pravděpodobně nebude chtít zasahovat do obsahu prezentovaného klientem, pokud to není jednoznačně nezákonné.

Stojí za zmínku, že řádně „propagovaný“ článek o podvodu může přilákat více podobných materiálů a lavinu komentářů „z třetí ruky“ vydaných lidmi, kteří daný článek pouze přečetli, aniž by přemýšleli o jeho pravdivosti. V případě fór a jednotek názorů lze počítat pouze s odkazem na moderátory, kteří mohou výrazně pomoci při prověřování zakoupených komentářů.

Při čtení online recenzí nemá cenu věřit nepodporovaným výrokům nebo názorům. Je dobré si zvyknout kontrolovat své zdroje a kriticky se dívat na anonymní komentáře k jednotlivým produktům.

Related Posts