Sú Netricoin podvodníci? Haterské konanie konkurencie

Reklama na internete je teoreticky kontrolovaná a mala by spĺňať požiadavky definované v príslušných zákonoch. Avšak problémy s preniknutím k autorovi daného textu, spojené
s pretlakom umelých, falošných názorov na stránkach a fórach spôsobujú, že internet naďalej pripomína divoký západ, kde jednotlivé značky robia všetko, len aby očiernili konkurenciu. Aké sú príklady nekalých postupov na internete a ako im zabrániť?

Netricoin … myšlienka sady

Sada Netricoin je komplet školení, e-bookov, webinárov, sylabov a študijných pomôcok, určený pre začínajúcich amatérov v kryptomenách. Tento produkt je spôsob, ako zaistiť štúdium investovania od základov, a aby teoretické štúdium sprevádzalo praktické, dostanú spoločne s materiálmi všetci frekventanti kurzu zadarmo tokeny hneď dvoch kryptomien – Bitcoin Cash a Stellar (v pomere 1:1).

Potenciálni zákazníci môžu získať sadu Netricoin kontaktovaním predávajúceho pomocou formulára na stránkach. Po nákupe klient získa prístup k materiálom zasielaným mailom, možnosť zapísať sa na webináre a tiež náhľad na hodnotu zhromaždenej kryptomeny. Pretože je ku školeniam pridávaná bezplatná kryptomena, zákazník dostane tiež kód a prihlasovacie meno k špeciálnej peňaženke kryptomien. Prístupový kód sa zasiela s pomocou tradičnej pošty, balíkom na dobierku. Toto opatrenie má za cieľ minimalizovať pravdepodobnosť zachytenia tokenov tretími osobami. Prístup ako k bezplatnej kryptomene, tak i k materiálom, vyžaduje vyzdvihnutie balíčka obsahujúceho ďalšie pokyny. 

Budúcnosť Stellaru a Bitcoin Cashu

Do sady pridávané kryptomeny sú Stellar a Bitcoin Cash. Stellar je decentralizovaný protokol platieb typu open source, ktorý umožňuje rýchle, cezhraničné transakcie medzi ľubovoľnými pármi mien. Podobne ako iné kryptomeny pracuje s využitím technológie blockchain. Jej natívny token (XLM). XLM zásobuje sieť Stellar a všetky jej operácie, podobne ako eter (ETH) zásobuje sieť Ethereum.

Transakcie, ktoré prebiehajú v sieti Stellar, sú pridávané do sprístupnenej, rozptýlenej verejnej knihy, databázy dostupnej pre všetkých po celom svete. Aby bol tak rýchle a presne dosiahnutý konsenzus vo veci transakcie, používa Stellar vlastnú, unikátnu metódu konsenzu.

Metóda konsenzu Stellar umožňuje rýchle a lacné transakcie, a každý na sieti dosahuje dohodu o platnosti transakcie počas niekoľkých sekúnd. Každý účastník (ktorému sa vraví uzol), ktorý pomáha pridávať transakcie Stellar do globálnej knihy, si vyberá vlastnú mini sieť iných dôveryhodných účastníkov, s ktorými súhlasí. Dokiaľ sa tieto mini siete (ktorým sa vraví výrezy kvóra) prekrývajú, môže dospieť celá sieť Stellar k dohode ohľadom toho, ktoré transakcie sú platné a možno ich ešte rýchlejšie pridať do registra.

Bitcoin Cash (BCH) je ako kryptomena, tak platobná sieť. Vznikol v dôsledku hard forku Bitcoinu v decembri 2017, s cieľom zvýšiť počet transakcií, ktoré bolo možné naraz spracovávať.

Oficiálne stránky Bitcoin Cash túto menu popisujú ako „elektronickú hotovosť peer-to-peer pre internet. Je plne decentralizovaná, bez centrálnej banky a nevyžaduje na fungovanie dôverné tretie strany“. Od doby spustenia je Bitcoin Cash jedným z najvydarenejších derivátov Bitcoinu. Roger Ver, popredný investor a raný kupec Bitcoinov, je priaznivcom tejto meny, popisuje ju ako „skutočný Bitcoin”. Ver bol popredným priaznivcom Bitcoinu, ako prostriedku propagácie ekonomickej slobody, už v roku 2001. Od tej doby sa presunul k obsluhe Bitcoin Cash, pretože favorizoval nižšie náklady a transakčné časy.

Diverzifikácia je kľúčom k úspechu

Diverzifikácia je stratégia riadenia rizika, ktorá v sebe spája rôznorodé investície v rámci peňaženky. Diverzifikovaná peňaženka obsahuje zmes rôznych typov aktív – v tomto prípade Stellar a Bitcoin Cash – a investičných nástrojov s cieľom obmedziť expozíciu na jednu zložku aktív alebo riziko. Táto technika je založená na východisku, že peňaženka poskladaná z aktív rôzneho druhu prinesie priemerne vyššie dlhodobé zisky a zníži riziko vlastníctva individuálneho aktíva, napr. jednej kryptomeny.

Diverzifikácia má za účel zmiernenie nesystematických udalostí rizika v peňaženke, takže pozitívne výsledky niektorých investícií neutralizujú negatívne výsledky iných. Výhody plynúce z diverzifikácie sa vyskytujú iba vtedy, keď aktíva nie sú dokonale korelované – to znamená, že reagujú inak, často protiľahlo, na vplyv trhu.

Výskumy a matematické modely ukázali, že udržiavanie dobre diverzifikovanej peňaženky prináša najvýnosnejšiu úroveň redukcie rizika.

Netricoin a názory klientov

Netricoin sa teší názorom, že ide o zaujímavý, inovatívny produkt, odporúčaný predovšetkým začínajúcim investorom.

Videl som sady tohto typu na zahraničných stránkach a mám radosť, že konečne zaviedli niečo také tu. Sám som si objednal Netricoin hneď, čo sa objavil na trhu, a osobne som spokojný, úroveň materiálov je obstojná, návod na použitie jasný. Predtým som neinvestoval, ešte len teraz sa rozbieham, ale ide mi to dobre, predovšetkým s ohľadom na dobré základy v podobe kurzu.

– Drahoslav

Moja kamarátka si kúpila tú sadu, keď bola na materskej, aby trochu narušila monotónnosť. Spýtala som sa jej na tento produkt a myslí si, že materiály, ktoré dostala, vyčerpávajúcim spôsobom popisujú otázky, ktoré ju zaujímajú

– Zora

Dobrá zákaznícka obsluha, prehľadné pokyny. Skôr nevhodný pre fanúšikov okamžitého štartu na burze a nie pre ľudí, ktorí si myslia, že Bitcoin je najlepšia kryptomena.

– Dahar

Z 201 komentárov bolo až 172 pozitívnych, čo znamená sada Netricoin vyvoláva prevažne dobré názory medzi klientmi.

Čo na to konkurencia.

Na internete môžeme bez problému naraziť nielen na falošné pozitívne názory, ale tiež na vymyslené a negatívne komentáre. Je tu reč o takzvanom „šeptanom marketingu“, teda o tom, že sa odborníkom zadá vygenerovanie „autentických“ názorov na značku. Dobrý marketingový odborník to dokáže urobiť tak, aby jeho platené vyjadrenie bolo na nerozoznanie od skutočného. Vyžaduje to ale pracovné nasadenie obvykle neporovnateľné s rozpočtom určeným na kampaň, takže značné percento komentárov tohto typu je vystavované veľkoobchodne, prostredníctvom málo dôveryhodných účtov na rôznych fóroch alebo platformách.

(zdroj: https://binareoptionenerfahrungen.net/prof-thomas-morty-und-netricoin-erfahrungen-ein-riesiger-betrug)

Prvý portál, ktorý priťahuje pozornosť, je nemecký blog spojený s investovaním. Autor obvykle publikuje recenzie maklérov, bežne robí reklamu a odporúča svojich „sponzorov“ ako v článkoch, tak aj v reklame na stránkach.

Bohužiaľ, v tomto článku o podvode je veľmi ťažké dopátrať sa k pravdivých informáciám. Mnohokrát sa opakuje, že „Netricoin je mena, ktorá neexistuje“, ale predsa produkt Netricoin neponúka kryptomeny s názvom Netricoin, ale Stellar a Bitcoin Cash.

(zdroj: https://binareoptionenerfahrungen.net/prof-thomas-morty-und-netricoin-erfahrungen-ein-riesiger-betrug/)

Ten istý článok sa objavil ešte v niekoľkých jazykoch, napr. po francúzsky, švédsky alebo slovensky, a každý text opakuje nepravdivé informácie, že sú autori produktu Netricoin podvodníci, ktorí ponúkajú kryptomenu s názvom Netricoin – čo nie je pravda, dokonca aj na stránkach značky Netricoin je jasne uvedené, že súčasťou sady sú Stellar a BCH v pomere 1:1. Poctivý omyl alebo účelová dezinformácia?

sada Netricoin podvodníci?

Pokiaľ zohľadníme to, že autori negatívnych článkov dokonca ani nevedia, čo sa v rámci sady Netricoin ponúka, je ťažké ich brať vážne.

Bohužiaľ, neexistuje dobrý spôsob boja s praktikami tohto typu. Stránky sponzorované konkurenciou z vlastnej vôle článok nestiahnu, a súdna cesta obvykle trvá príliš dlho
a dokonca aj keď nepoctivá strana bude povinná obsah zmazať, škody na imidži naďalej zostávajú. Možno prípadne kontaktovať majiteľa serveru, na ktorom bol vystavený očierňujúci obsah, ale ten iste nebude chcieť zasahovať do obsahu predkladaného klientom, pokiaľ nie je jednoznačne nelegálny.

Za uvedenie stojí, že správne „propagovaný“ článok o podvode môže za sebou ťahať ďalšie podobné materiály a lavínu komentárov „z tretej ruky“, vystavovaných ľuďmi, ktorí si len prečítali daný článok bez zamyslenia sa nad jeho pravdivosťou. V prípade fór a agregátov hodnotenia možno počítať len s obrátením sa na moderátorov, ktorí výrazne môžu pomôcť s preosiatím zakúpených komentárov.

Pri čítaní názorov na sieti sa nevyplatí veriť ničím nepodloženým uisteniam alebo názorom. Je dobré urobiť si zvyk kontrolovať zdroje a kriticky sa dívať na anonymné komentáre týkajúce sa jednotlivých produktov.

Related Posts